Wyszukiwarka
Lampy i oświetlenie -

LAMPY SUFITOWE - PLAFONY

Lampy sufitowe – plafony inaczej zwane też lampy przy sufitowe, plafoniery, czy plafony to zaraz po lampach wiszących najbardziej popularny rodzaj oświetlenia. Są to lampy...

mocowane na suficie, ale w przeciwieństwie do lamp wiszących przylegają bezpośrednio do sufitu – nie naruszając przestrzeni pod nimi. 

Z pewnością bardzo popularne ze względu na budowę w pomieszczeniach nie wysokich, piwnicach, biurach czy też ciągach komunikacyjnych. Jako, że są to lampy przylegające do sufitu światło jest rozproszone na całe pomieszczenie i w dół, nie ma tutaj efektu odbicia światła od sufitu tak jak przy lampach wiszących.

Plafony wykonywane są obecnie z różnorodnych materiałów takich jak: metal, drewno, szkło, gips, kryształ czy tworzywo sztuczne. Formy tego rodzaju lamp są bardzo ciekawe, mogą to być piękne kryształowe plafoniery nawiązujące do wersalskich pałaców, ponadczasowe białe klosze, lampy z różnorodnych tworzyw czy też modne ostatnio lampy z metalu. Bardzo popularnym i modnym rozwiązaniem jest montaż kilku nie dużych plafonów metalowych w salonach jako element doświetlający jak i również w ciągach komunikacyjnych, które ze względu na element powtarzający się nadają wnętrzu elegancji i prostoty. Lampy przy sufitowe ponadto świetnie nadają się do iluminacji i zaakcentowania pewnych walorów dekoracyjnych w pomieszczeniu, pozwalają budować komfort pomieszczenia i przytulność.

Lampy sufitowe, plafony - nasze wskazówki:

  • oprawa powinna być stylistycznie dobrana do pomieszczenia, aby podkreslić jego charakter i styl
  • warto wybierać lampy, które dają nam możliwość zastosowania energooszczednych źródeł światła
  • warto przemysleć formę oprawy (np. z kloszem światło rozproszone a reflektorki pomogą ukierunkować strumień światła)
  • zastosowanie lampy typu plafon powoduje zwiększenie optyczne pomieszczenia
  • plafony szczególnie polecamy do pomieszczeń nie wysokich oraz typu : ciągi komunikacyjne, hole, garderoby, spiżarnie, garaże
Zwiń tekst
Zakres cen  od do
Sortuj według:
Wyników na stronie:
Wyczyść
Zaawansowane
Strona: 1234...71 Następna