0
Twój koszyk jest pusty
Zaloguj się
Zakres cen
PLN - PLNPOKAŻ
Wysokość
- cmPOKAŻ
Średnica
WYCZYŚĆ

Kinkiety

Kinkiety, czyli lampy naścienne mocowane do ściany to bardzo istotny element wyposażenia wnętrz. Mogą one stanowić element ozdobny w wykończeniu wnętrza jak również służyć jako akcent świetlny niezależny od innych punktów oświetleniowych. Tworzą nastrój przytulny lub mogą słuzyć jako źródło światła do czytania. Odpowiednio dopasowane będą spełniać rolę praktyczną i ozdobną.

Pozwalają one budować komfortowy nastrój w pomieszczeniu sprzyjając wypoczynkowi i relaksowi. Świetnie uzupełniają lampy sufitowe, a przy tym nadają charakteru pustym ścianom. Kinkiety wykonywane są z różnego rodzaju materiałów.

Ze względu na funkcjonalność kinkiety możemy podzielić na : doświetlające, które budują nastrój w pomieszczeniu. Dzięki budowie powodują ciekawe rozchodzenia się światła po ścianach. Nadają one uroku i poczucia komfortu. Sypialniane, jak sama nazwa wskazuje montowane przy łóżkach, aby zapewnić nam odpowiednie oświetlenie do relaksu i czytania. Często posiadają włącznik w łatwo dostępnym miejscu jak i możliwość regulacji i ukierunkowania światła, do czytania, które montowane na ścianie konkretnie oświetlają ulubiony fotel czy kanapę, aby komfortowo przeglądać ulubioną gazetę oraz akcentujące, które najczęściej nie są duże, a najbardziej istotną ich funkcją jest efekt świetlny jaki powodują.

Kinkiety - nasze wskazówki:

  • kinkiet moży być stylistycznie dobrany do innych lamp w pomieszczeniu lub neutralny
  • warto wybierać lampy, które dają nam możliwość zastosowania energooszczednych źródeł światła
  • ciekawy efekt otrzymamy montując kilka kinkietów na jednej ścianie, zwłaszcza jeżeli ściana wykończona jest w jakiejś fakturze na przykład płytce klinkierowej lub tapecie
  • należy zwrócić uwagę na budowę kinkietu i jego zastosowanie, na przykład z wysięgnikiem i regulacją kierunku światła do czytania w sypialni czy prosty przylegający do ściany na klatce schodowej
  • zastosowanie tego typu lamp pomoże podkreslić dekoracyjny efekt oświetlenia oraz potrafi nadać wnętrzu intymności i atmosfery sprzyjającej odpoczynkowi.
Zwiń tekst
Sortuj według:  
Wyników na stronie:  
FILTRY

Lista producentów

Płatności obsługuje:
PayU

BestSeller – oprogramowanie sklepu internetowego  |  Realizacja sklepu internetowego - Netplozja