0
Twój koszyk jest pusty
Zaloguj się
Zakres cen
PLN - PLNPOKAŻ
Producent
Wysokość
- cmPOKAŻ
Średnica
WYCZYŚĆ

Lampy łazienkowe

Wybierając i projektując lampy do łazienki musimy pamiętać o specyfice tego pomieszczenia. Dobór odpowiedniej oprawy nie może mieć tylko znaczenia estetycznego czy stylowego, musi również spełniać wymogi dotyczące odpowednich parametrów IP.

Jest to skrót od "Ingress Protection" (stopień ochrony przed penetracją czynników zewnętrznych) i następują po nim 2 cyfry. Pierwsza cyfra określa stopień ochrony przed ciałami stałymi w tym kurzem. Druga cyfra określa odporność oprawy na wodę w różnej postaci. Im wyższa klasa, tym wyższy poziom ochrony. Odpowiedni współczynnik IP uwarunkowany jest od położenia lampy w łazience - w odniesieniu do odległości od miejsc mokrych. Poniżej przedstawiamy Państwu ikonę przedstawiającą zależność współczynnika IP od miejsca w łazience.

Oświetlenie łazienki jest bardzo ważne, gdyż łazienka w aktualnych czasach nie stanowi już tylko pomieszczenia do kąpieli czy upiększania się ale jest to również miejsce odpoczynku i wyciszenia po długim dniu.


Lampy łazienkowe - nasze wskazówki:

  • najlepszym sposobem na efektowne oświetlenie lustra jest zamontowanie lamp u góry (nad lustrem) lub po obu stronach. Oświetlenie wokół lustra powinno świecić bezpośrednio na twarz, aby wyeliminować nie potrzebne cienie. 
  • jeżeli chcą Państwo stworzyć odpowiedni nastrój, należy się kierować odpowiednią stylistyką lampy i jej budową oraz ilością światła jakie wytwarza.
  • kolejnym szczególnym miejscem wymagającym oświetlenia funkcjonalnego jest prysznic. Najlepszym rozwiązaniem są tutaj oprawy punktowe oznaczone stopniem ochrony IP65.
  • zastosowanie ściemniaczy zapewni Państwu pełną kontrolę nad ilością światła i umożliwi dostosowanie jasności do oczekiwań.
Zwiń tekst
Sortuj według:  
Wyników na stronie:  
FILTRY

Lista producentów

Płatności obsługuje:
PayU

BestSeller – oprogramowanie sklepu internetowego  |  Realizacja sklepu internetowego - Netplozja