0
Twój koszyk jest pusty
Zaloguj się
Zakres cen
PLN - PLNPOKAŻ
Wysokość
- cmPOKAŻ
Średnica
WYCZYŚĆ

Lampy wiszące, żyrandole

Lampy sufitowe- wiszące inaczej nazywane: lampy sufitowe, lampy wiszące lub potocznie zwisy. Są to oprawy oświetleniowe, które jak sama nazwa wkazuje montowane są na suficie i nie przylegają do niego bezpośrednio lecz odstają od jego płaszczyzny. Jest to najbardziej popularny rodzaj lamp. Trudno sobie wyobrazić dzisiaj jakiekolwiek pomieszczenie czy to prywatne czy użyteczności publicznej bez lampy. Lampy wiszące pomogą ...


Państwu w aranżacji i uwydatnieniu walorów wnętrza. Ich różnorodność umożliwia oświetlenia pomieszczenia w taki sposób jaki sobie Państwo zaplanują mozna uzyskać półmrok, światło jasne bądź stonowane. Lampy sufitowe pomogą podkreślić styl idopasować się do przestrzeni. Dzięki zwisom mozna dopełnić charakter miejsca, ustanowić jego punkt centralny skupiający uwagę- są sercem pomieszczenia. Lampa wisząca może być wykorzystywana w każdym pomieszczeniu poczynając od kuchni, sypialni, łazienki poprzez pomieszczenia gospodarcze oraz przedpokoje. Pomogą one dopracować i wykończyć estetycznie każde wnętrze. Stanowią ozdobę, a odpowiednio dobrane mogą zwyczajną kuchnię przemienić w prawdziwe atelier, zwyczajną łazienkę w salon spa, zwykłą w sypialnię w oazę spokoju i relaksu. Dlatego tak ważne jest ich dopasowanie co do wielkości, kształtu, koloru domowego pomieszczenia. Powinny one przyciągać wzrok i "cieszyć oko".

Aczkolwiek lampy wiszące nie tylko są istotnym elementem aranżacji wnętrza ale przede wszystkim oświetlają je, co pozwala nam cieszyć się nimi i w nich funkcjonować gdy brakuje światła naturalnego. Z racji tego, że oprawy te zwisają oświetlenie rozchodzi się z nich równomiernie po całym pomieszczeniu. 

Materiał z jakiego obecnie są wykonywane lampy wiszące jest właściwe bez ograniczeń spotyka się : lampy kryształowe, lampy metalowe, lampy z abażurów lub tworzywa, lampy z drewna lub gipsu, lampy mosiężne oraz oczywiście lampy ze szkła. 

Formy lampy wiszących przez lata zmieniały się. To nie są już proste „żarówki na kablu” lecz nie raz bardzo wyszukane formy spełniające różnorodne funkcje. I tak na przykład prosta szklana lampa w formie kuli będzie świeciła równomiernie po całym pomieszczeniu dając przyjemne stłumione światło, metalowy zwis w kształcie walca będzie świetnie nadawał się do powieszenia na przykład nad barkiem lub wyspą kuchenną, gdyż ukierunkowane w dół światło podkreśli funkcjonalność mebla i nada wnętrzu atmosfery sprzyjającej relaksowi. Innym bardzo popularnym przeznaczeniem lamp wiszących jest oświetlanie wysokich klatek schodowych czy też antresol - wówczas są one nie wątpliwie bardzo istotnym elementem dekoracyjnym. Bardzo ważnym miejscem, które by było kompletnie nie praktyczne bez oświetlenia są również miejsca spożywania posiłków, czy to małe stoły kuchenne czy duże efektowne jadalnie. Pięknie zwisająca lampa nad stołem nie tylko zapewnia odpowiednią ilość światła do jedzenia, gry czy rozmowy przy  kawie ale także dopełnia pustą przestrzeń nad stołem, kontrastując tym samym je od otoczenia. Warto również w tym miejscu wspomnieć o ostatnich trendach praktykowanych przez architektów wnętrz – zestawianiu kilku lamp. Kompozycja utworzona z kilku tych samych lamp (lub tego samego rodzaju ale różnej wielkości) powieszonych na różnych wysokościach ożywiła nie jedno nudne pomieszczenie, nadając mu charakteru i elegancji. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami dotyczącymi lamp wiszących.


Lampy wiszące - nasze wskazówki:

  • oprawa powinna być stylistycznie dobrana do pomieszczenia, aby podkreslić jego charakter i styl
  • warto wybierać lampy, które dają nam możliwość zastosowania energooszczednych źródeł światła
  • wielkość lampy powinna być dobrana proporcjonalnie do wielkości pomieszczenia
  • lampy wiszące nad stołem powinny być powieszone na takiej wysokości, aby osoby siedzące przy stole swobodnie się widziały
  • w pomieszczeniach większych na przykład w salonie warto uzupełnić lampy wiszące innymi rodzajami lamp
Zwiń tekst
Sortuj według:  
Wyników na stronie:  
FILTRY

Lista producentów

Płatności obsługuje:
PayU

BestSeller – oprogramowanie sklepu internetowego  |  Realizacja sklepu internetowego - Netplozja