0
Twój koszyk jest pusty
Zaloguj się

REKLAMACJE I GWARANCJA

1. Sklep wysyła zamówione produkty za pośrednictwem firmy kurierskiej K-ex pod adres (wskazany przez Klienta) w formularzu zamówienia. Wysyłka możliwa jest tylko na terenie Polski.

2. Klient może wybrać następujące formy dostawy zamówionych artykułów:

2.1. za pośrednictwem firmy kurierskiej

2.2. odbiór osobisty w punkcie odbioru osobistego Sprzedawcy

3. Wszystkie przesyłki są starannie zapakowane. 

4. Wszystkie przesyłki kurierskie są ubezpieczone od uszkodzenia i zaginięcia.

5. Koszty związane z dostawą zostaną wskazane podczas składania zamówienia.

6. Z przesyłką dostarczana jest faktura VAT - stanowiąca podstawę do zwrotu lub gwarancji.

7.Sprzedawca odpowiada za wady rzeczy zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, w szczególności art. 556 oraz 556(1) -556(5) Kodeksu Cywilnego.

8. Dostawa jest realizowana niezwłocznie, nie później niż w terminie 30 dni od zawarcia umowy.

9. Przy zamówieniach zawierających klika lub kilkanaście pozycji zamówienie zostanie wysłane po skompletowaniu całego zamówienia, chyba, że strony postanowią inaczej.

10. Przy zamówieniach, których wartość przekracza kwotę 1500 zł sklep rozpocznię realizację zamówienia po wcześniejszym uiszczeniu przez Klienta zadatku w wymiarze 30% wartości zamówienia, jednak nie mniej niż 500 zł.

11. Koszty przesyłki pokrywane są przez Klienta, chyba że strony ustalą inaczej.

12. W dniu wysyłki towaru Klient jest informowany o tym fakcie poprzez wiadomość e-mail.

13. W przypadku odmowy przyjecia przesyłki za pobraniem, bez wcześniej potwierdzonej rezygnacji z zamówienia koszty z tego tytułu ponosi Klient.

14. Przy odbiorze przesyłki należy w obecności kuriera sprawdzić czy opakowanie z towarem jest oryginalnie zapakowane. W przypadku gdy paczka jest otwarta lub w widoczny sposób uszkodzona, należy spisać w obecności kuriera protokół szkody (odpowiedni druk reklamacyjny posiada przy sobie kurier firmy przewozowej) i nie odbierać przesyłki oraz niezwłocznie skontaktować się ze sklepem.

15. Po odbiorze nieuszkodzonej przesyłki należy otworzyć paczkę i sprawdzić czy jej zawartość zgadza się z zamówieniem oraz czy towary nie są uszkodzone. W razie konieczności należy spisać protokół reklamacyjny i natychmiast skontaktować się ze sklepem. Zgodnie z obowiązującym Prawem Przewozowym Klient, który zauważył uszkodzenie zawartości przesyłki po odjeździe kuriera może zgłosić ten fakt firmie kurierskiej K-ex i zażądać przyjazdu kuriera w celu spisania protokołu. Kurier ma obowiązek przyjechać do Państwa i spisać protokół na zgłoszoną przez Państwa szkodę. Wszelkie reklamacje do firmy przewozowej, wg prawa przewozowego, mogą być zgłaszane w terminie do 7 dni od chwili odbioru przesyłki. 

Uwaga!
W przypadku uszkodzenia zawartości przesyłki w transporcie protokół reklamacyjny spisany w obecności kuriera jest jedyną podstawą do uznania ewentualnych reklamacji zaistniałych podczas transportu. Druk reklamacyjny posiada przy sobie kurier firmy przewozowej.

16. W przypadku reklamacji wadliwy towar należy zapakować w oryginalne opakowanie wraz ze wszelkimi dodatkami, które Klient otrzymał przy dostawie, (instrukcje, przewody) dołączyć kopię otrzymanej faktury oraz pisemny opis reklamacji i odesłać na własny koszt do sklepu pod adres Świetlik, ul. Hangarowa 13, Szczecin 70-767.  W przypadku braku oryginalnego opakowania lub innych elementów sklepl może odmówić uwzględnienia reklamacji i zastrzega sobie prawo odesłania reklamowanych elementów do Klienta na jego koszt.

17. Każda reklamacja rozpatrywana jest indywidulanie.

18. Po uznaniu reklamacji reklamowany towar zostanie wymieniony na nowy , naprawiony lub Klientowi zostaną dostarczony nowe komponenty (np. klosze).Lista producentów

Płatności obsługuje:
PayU

BestSeller – oprogramowanie sklepu internetowego  |  Realizacja sklepu internetowego - Netplozja